Cestovná kancelária


Tel: 0911 669 098

Pondelok-Nedeľa 09:00-20:00

Pobaltské krajiny - Litva, Lotyšsko, Estónsko a fínske Helsinky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 944317
Cena od: 259 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.04.2020 6 dní First Minute 259 € +0 € autobusová
15.09.2020 6 dní First Minute 259 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Poďte s nami cestovať na sever. Objavíte zaujímavé Pobaltie a Fínsko. Navštíite moderné Helsinky, vodný zámok Trakai, Horu krížov v Šiauliai, krásne historické centrum v Rige a mnoho ďalšieho. Spoznajte to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo vám môže Fínsko, Litva, Lotyšsko a Estónsko ponúknuť.

Program :
1.deň :
odchod autobusom zo Slovenska z jednotlivých nástupných miest.

2. deň : 
v ranných hodinách príchod do Litvy, do jednej z najväčších pobaltských krajín. Prehliadnete si Vilnius - hlavné mesto Litvy, z ktorého história priam dýcha. Známa je aj legenda o založení mesta, ktorá hovorí o veľkom kniežati Gediminasovi.
Vilnius je akoby učebnicou stavebných slohov, keďže tu nájdete klasicistickú katedrálu, renesančný palác Litovských kniežat, ktorý bol nedávno znovu postavený, barokový univerzitný areál, neskorogotický kostol sv.Anny,... a rôzne iné zaujímavé historické pamiatky. Individuálne voľno.
Po návšteve Vilniusu sa zastavíte pri vodnom hrade Trakai, ktorý leží na ostrove uprostred jazera Galvé a patrí k najnavštevovanejším miestam Európy. Hrad obklopuje nádherná príroda a viac ako 200 jazier. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Ubytovanie. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách odchod do Šiauliai – mesta, ktoré  je preslávené neďalekou Horou krížov, kde sa nachádzajú desiatky tisíc krížov, ktoré boli počas Sovietskeho zväzu niekoľkokrát zlikvidované.
Neskôr budete pokračovať  do Estónska. Navštívite hlavné mesto Estónska Tallin, prehliadnete si stredoveké hradby a mestské brány, Dolné mesto – unikátne zachovalá stredoveká štvrť s mnohými gotickými meštianskymi domami a radnicou.
Horné mesto má úzke romantické uličky a skvelé výhľady na mesto pod ním, individuálne voľno... Odchod na ubytovanie. Nocľah. 

4. deň :
po raňajkách plavba z Tallinu do Helsínk, hlavného mesta Fínska, ktoré je moderné kultúrne mesto s kozmopolitným životným štýlom v perfektnej harmónii s prírodou. Farebnú históriu je v Helsinkách vidieť na každom kroku, prehliadnete si historické centrum mesta, ktoré Vás privedie k fascinujúcej minulosti. 
Prehliadka mesta: Uspenská katedrála – chrám ortodoxných rusov žijúcich vo Fínsku, Luteránsky dóm, parlament, Hala Finlandia, ktorá je majstrovským dielom Alvara Alta, Kiasma– ultramoderné múzeum moderného umenia..., individuálne voľno. Plavba z Helsínk do Tallinu. Odchod na ubytovanie. Nocľah.

5. 
deň :
po raňajkách návštívite Rigu, hlavné mesto Lotyšska a najväčšie mesto Pobaltia. Už v minulosti bola centrom obchodu pre celé Pobaltie. So sprievodcom si prehliadnete mesto a začnete kostolom sv.Petra – z ktorého veže je najkrajší výhľad na mesto.
Ďalej uvidíte mestskú radnicu, dom Čiernych hláv, Katedrálu – najväčší kostol v Pobaltí, mohutný organ pozostávajúci zo 4000 píšťal, robiacich  z neho 4.najväčší organ na svete. Neobídete ani kostol sv.Jakuba, ktorý je pre zmenu zaujímavý svojím zvonom. Hovorí sa, že ak okolo neho prejde neverná žena, zvon zazvoní... Dozviete sa, že typickým suvenírom a symbolom mesta je socha mačky, ktorá ukrýva za svojou existenciou úsmevnú historku. Večer odchod autobusom na Slovensko.

6. deň : 
príchod na Slovensko.
Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
3 x hotelové ubytovanie
3 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku mesta Tallin
prehliadku mesta Vilnius
prehliadku mesta Helsinki
prehliadku mesta Riga
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 8 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...)
trajekt Tallin-Helsinky-Tallin 49 €
príplatok za jednolôžkovú izbu za celý zájazd 75 € / osoba
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
poplatok za dvoj-sedadlo 150 € ( v prípade, že chcete sedieť na dvojsedadle sám/sama )
hrad a múzeum Trakai - 5,30 € / dospelá osoba, 2,40 € / deti, 3,50 € / študenti a seniori
Vilnius - katolícka katedrála - zadarmo
katolícka katedrála sv.Jakuba v Rige - zadarmo ( dobrovoľný príspevok )
evanjelický kostol sv.Petra v Rige - 2 € / osoba
vyhliadková veža v Rige - 7 € / osoba
katedrála v Rige ( evenjelická ) - 3 € / osoba
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.


nástupné miesta a príplatky:
Bratislava 15 € (garantovaný zvoz)
Sereď 15 € (garantovaný zvoz)
Trnava 15 € (garantovaný zvoz)
Nitra 15 € (garantovaný zvoz)
Trenčín 10 € (garantovaný zvoz)
Žilina 0 € (garantovaný zvoz)
Všetky nástupné miesta budú realizované

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,53 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »