Cestovná kancelária

 

Tel: 0911 669 098

Pondelok-Piatok:   13:00-17:00
Sobota-Nedeľa:      zatvorené

Srí Lanka - rajská záhrada

Nové náboženstvo priniesli na Srí Lanku súrodenci Mahinda a Šangamíta, deti indického budhistického /uploads/LubosFellner_SriLanka (3).jpg Možnosť spríjemniť si oddych na pláži s ubytovaním v luxusnom plážovom hoteli na 4 noci so stravovan Vitajte na Ostrove mystiky. V rajskej záhrade. Ako najväčší organizátor zájazdov na Srí Lanku sme pr BUBO flotila pripravená na Vašu návštevu. BUBO to je tradične vyššia kvalita vo všetkých ohľadoch. 
Milšieho šoféra ste na našich zájazdoch nikdy nevideli. Nakladá vaše kufre a zdraví Vás “Ahoj Bubáci Vyrážame z letiska a smerujeme k prvej našej zastávke, prvé hlavné mesto Srí Lanky, Anuradhapura. Dr Anuradhapura bola založená ešte v 4. storočí p.n.l. a bola počas 1400 rokov hlavným mestom Sinhálska Ešte stále aj dnes tu nájdeme veľa budhistických kláštorov a rôznych starovekých budov. Je to výnimo Z histórie sa dozvedáme, že práve Anuradhapura bola najmocnejším zo všetkých bývalých kráľovských mi Na cestách stretávame pútnikov. Anuradhapura, pod pagodou Ruwanwelisaya.  Sídlil tu kráľ a stala sa Tajuplná atmosféra niektorých historických miest Srí Lanky je skvelým začiatkom, aby sme prenikli po Centrálna časť ostrova je žiarivo zelená a plná života. Miestni farmári sa prívetivo usmievajú a na Na povoze do domorodej dedinky. Iní toto v programe nemajú a presne toto je ten malý, veľký rozdiel Na lodičkách po jazere plnom lotosových kvetov dorazíme k domácim na chutný obed.
foto: archív BUBO V miestnej dedinke nás domáci naučia, ako si pripraviť typickú prílohu do jedla „sambull“ (zmes drve Ako pestujú domorodci ryžu, kokos, betel a ako chutí ich ovocie? Všetko si vysvetlíme a ochutnáme a Aj odtiaľto pochádza obsah vašich koreničiek. Radi varíte? V tom prípade nakupujte korenie, prísady Dnes sa výnimočne len pre BUBO vyškriabu miestni páni po čerstvé kokosy.
foto: Martin Ferenčík — BUB V Národnom parku Kaudulla budeme hľadať stáda slonov.
foto?: Petra Brcková — BUBO Pokoj, pokora a jednoduchý šťastný život v raji. foto: Katarína Líšková - BUBO Prečo sa budhisti usmievajú a sú takí šťastní? Spýtajte sa na mnícha, stojaceho vedľa vás. Dambulla Bližšie k theravadskému budhizmu. Sinhalci sú jednými z najmilších a najlepších ľudí našej planéty. Srí Lanka vyhrala prvé miesto v zozname najlepších krajín, ktoré je potrebné navštíviť v roku 2019, Na Srí Lanke budeme skloňovať slovo čaj niekoľko krát. foto: Monika Šeniglová - BUBO DAMBULLA (UNESCO): budhistické sochy a impresívne fresky, komplex piatich jaskýň Aja Maha Vijara, so SIGIRIYA: ôsmy div sveta, opevnený palác kráľa Kasyapu na 183 metrov vysokom brale, súčasť svetového Sigiriya a jej farebné fresky. Obdivujeme, fotíme a neveríme vlastným očiam. Aké príbehy rozprávajú? Vzhľadom na to, že sa jedná o najnavštevovanejšiu pamiatku tohto krásneho ostrova vyrážame skoro rán Výhľady do rajskej záhrady. Porozprávajme si, prečo je táto skala tak zaujímavá a navštevovaná. Práv Už dávno pred začiatkom nášho letopočtu tu boli jaskyne obývané mníchmi. foto: Robert Taraba - BUBO No najvýznamnejšiu úlohu zohrala Sigiriya (ktorej názov v sinhalčine znamená Levia skala) v 5. storo Moggallana však so šťastím utiekol a sľúbil pomstu. Kráľ Kashyapa začal mať strach, preto rozkázal p Navštívime aj Gal Vihara v Polonnaruwa, Budhov skalný chrám z 12. storočia. foto: Katarína Líšková - Polonnaruwa bola hlavným mestom Srí Lanky v 11?tom a 12?tom storočí. Toto obdobie považujú dodnes mn Dvaja významní králi - Parakramabahu a Nissanka Malla. Prvý z nich sa zaslúžil o systém managementu Théravadový budhizmus vyznáva vyše 70 percent domácich.
foto: Martin Ferenčík — BUBO Detská čistá radosť. foto: Patrícia Mrázková - BUBO Vanilka rastie ako burina a jej struky si človek v spleti zelených stoniek takmer ani nevšimne. foto Srí Lanka patrí medzi naše najobľúbenejšie krajiny, máme tu kopec kamarátov a známych, s ktorými sme Ak ste ešte na Srí Lanke neboli, určite sa príďte o jej kráse čím skôr presvedčiť na vlastnej koži. Srí Lanka sa zotavila z rán, ktoré utrpela, a znova naplno otvára svoju náruč pre všetkých ľudí, bez Sme v Chráme Budhovho zubu v Kandy. Vcítime sa do atmosféry a prežívame čaro a význam miesta. foto: Voňavá frangipanová obeta. BUBO sprievodca trpezlivo vysvetľuje rituály. 
foto?: Katarína Líšková — Až keď vidíte tú nádheru na vlastné oči, pochopíte, akú veľkú hodnotu pre Srílančanov táto relikvia V Kandy si pozeráme aj tradičné vystúpenie. Budha je pre miestnych múdry muž a jeho učenie je pre ni Sinhalskí tanečníci pod najstarším stromom, ktorý zasadila ľudská ruka. Budhu pod týmto stromom osvi Trs banánov či iné čerstvé tropické ovocie. Sme v tropickom raji a všetku chutí akosi lepšie. Tu pes Zastavíme sa v našej škole a donesieme drobnú (ale pre miestnych dôležitú) charitu. Deti sú múdre a Pestrá fauna Srí Lanky.
foto: Martin Ferenčík — BUBO Náš kamarát a “servisák bicyklov” Pathum.
foto?: Katarína Líšková ml. — BUBO Ukážeme si, ako sa pestuje najvoňavejšia vanilka, škorica aj klinčeky.
foto?: Katarína Líšková - BUB Už ste videli rásť ananás?
foto: archív BUBO Plod kakaovníka pravého.
foto?: Katarína Líšková — BUBO Ohromná viera v kontraste s drzými opicami, ktoré Vám bez mihnutia oka vytrhnú šťavnaté mango (ktoré Srí Lanka, či Cejlón je typická najlepším čajom na svete. Odtrhneme si čerstvé lístky na plantáži, n Jedna z najkrajších scénických ciest na svete!! Presne takto definoval cestu z Kandy do jednej z naj Tamilka tvrdo pracuje na čajovej plantáži. Zbiera iba tie správne lístočky. Nazbierajte si svoj vlas Na Srí Lanke žije slon cejlónsky, jedná sa o najväčší poddruh slona indického. Prichádzame k vstupne Pinnawala nie je iba sirotincom, a teda nestará sa iba o sloníčatá, ktoré prišli o svoju mamu, ale n Opustené slonie mláďatá, slon, ktorý stúpil na mínu a prišiel tak o nohu. To sú smutné príbehy týcht Sloní sirotinec v PINNAWALA na brehoch rieky Maoya bude na konci nášho poznávacieho okruhu najväčším Dotknúť sa slona a byť takto blízko je zážitok a ten by sme Vám radi u našich kamarátov mahútov spro V oceánoch žije 8 druhov korytnačiek, z toho na Srí Lanke až 5 druhov. Každoročne priplávajú na pies Pred nami sú dni oddychu na zlatých plážach.
foto: archív BUBO Prebehnite sa po krásnych plážach rajského ostrova. BUBO je posledných 10 rokov najväčším predajcom Relax v kvalitných hoteloch. Opýtajte sa nás, radi vám pomôžeme s výberom.
foto: archív BUBO Strava all inclusive na záver pobytu bude výborná. Relaxujte a užívajte si život! foto?: Ľuboš Felln Domorodá rybárska lodička. Po poznávacom programe sa presúvame do úžasného hotela, ticho, pokoj, slo Náš prémiový hotel bol vkusne prerobený v roku 2007. Lehátka so slnečníkmi sú pri bazénoch v cene se Veľmi vkusná lobby, niekoľko bazénov, strava formou švédskych stolov vkusne servírovaná. Lehátka v c Atmosféra hotela bude vyhovovať aj náročnejším cestovateľom. Na pláži. All inclusive. BUBO premium. Srí Lanka Vás nabije energiou. Dlhoročná spokojnosť našich klientov je nad 98%.
foto: archív BUBO Krásna cesta perlou Indického oceánu je za nami. Objednaním transferom sa presúvame na letisko a je Rajský pocit...to je presne ten pocit, ktorý nadobudnete na cestách po Srí Lanke. To sa nedá ani slo
Destinácia: Srí Lanka
Kód zájazdu: 1333904
Cena od: 2 712 €
Príplatky od: 797 €
Doprava: letecká
Termín: 04.07.2024 11/10 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 83439842

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Exotika
Pobytovo-poznávacie
Colombo Typ ubytovania:
Srí Lanka, Západná provincia, Kolombo
Letisko:    
Strava:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,74 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,88 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »