Cestovná kancelária

 

Tel: 0911 669 098

Pondelok-Piatok:   13:00-17:00
Sobota-Nedeľa:      zatvorené

Mikronézia

Prílet do Taipei, odkiaľ sa vybrali kedysi prví ľudia osídľovať Mikronéziu. Pôjdeme v ich šľapajach. Národný park Rock Islands tvorí zhruba 300 ľudoprázdnych vápencových ostrovčekov, pomedzi ktoré sa p Zlaté vodopády neďaleko mesta Jiufen.
foto?: Martin Šimko – BUBO /uploads/covery_2019/mikronezia.jpg Kvalitná prehliadka hlavného mesta čínskej provincie.
foto?: Martin Šimko – BUBO Yehliu je vápencový mys, známy množstvom zaujímavo tvarovaných skál.
foto?: Martin Šimko – BUBO Mesto Jiufen bolo počas japonskej kolonizácie banícke mesto, kde sa ťažilo zlato.
foto?: Martin Šimk Do 30 rokov minulého storočia Jiufen prosperoval tak, že ho prezývali Malý Šanghaj.
foto?: Martin Ši V úzkych uličkách Jiufen-u nájdeme rôzne taiwanské špeciality - toto sú vajíčka uvarené v čaji.
foto Najkrajší výhľad na Taipei je z vrchu hory s názvom Elephant Mountain. Dominanta mesta je veža Taipe Ochutnáme skvelé knedličky v michellinskej reštaurácii Ding Tai Fung vo vnútri mrakodrapu Taipei 101 Prilietame na Palau. Alii - Vitajte.
foto?: Martin Šimko – BUBO Ostrov, ktorý ukrýva mimoriadne prírodné bohatstvo s tropickou klímou s celoročnými teplotami okolo Palau je podmorský raj.
foto?: Martin Šimko — BUBO Spolu budeme spoznávať palauský podmorský svet aj na takýchto tajomných miestach.
foto?: Martin Šimk Palau patrí medzi najkrajšie miesta na potápanie a šnorchlovanie.
foto?: Martin Šimko – BUBO Aj takéto unikáty vieme nájsť pod hladinou mora. Ponoríte sa do jazera plného medúz?
foto?: Martin ŠIMKO – BUBO Tu budeme v jazere šnorchlovať s miliónmi medúz, ktoré vôbec nepŕhlia.
foto?: Martin Šimko – BUBO Plávanie s medúzami na Palau.
foto?: Ľuboš Fellner – BUBO Zážitok na celý život. Medúzie jazero sa nachádza na ostrove Elik Malík.
foto?: Martin Šimko – BUBO Kolónia medúz v tomto jazere v roku 2016 vymrela. Od roku 2018 sa tu medúzy začali znova rozmnožovať Na Palau sme ubytovaní v krásnom Palau Royal Resort-e.
foto?: Martin Šimko – BUBO Rezort sa nachádza neďaleko krásnych vápencových ostrovčekov.
foto?: Martin Šimko – BUBO Do koralového útesu tu vykopali nemeckí vojaci kanál. Dnes je na tomto mieste zlom koralových útesov Šnorchlovanie s mantami vo voľnej prírode je nezabudnuteľným zážitkom.
foto?: Martin Šimko – BUBO Manta vo voľnej prírode vie dorásť do dĺžky až 9 metrov.
foto?: Martin Šimko – BUBO Fascinujúce manty sa nám budú predvádzať vo voľnej prírode.
foto?: Martin Šimko – BUBO Nad najznámejšou zátokou Tumon s najkrajšou plážou ostrova, sa nachádza aj náš luxusný hotel Hilton. Hneď ráno vyrážame na okruh ostrovom. Severná časť ostrova je koralového pôvodu a nížinatá, južná je Guam je najväčším ostrovom Mikronézie so stálym tropickým podnebím počas celého roka. Z Guamu prelietame na Pohnpei. Pôjdeme si pozrieť katolícku zvonicu. Ide o historickú vežu katolícke Kostol bol postavený v roku 1909 nemeckými misionármi.
foto?: Martin Šimko – BUBO V meste nájdeme niekoľko kostolov s fascinujúcou architektúrou.
foto?: Martin Šimko – BUBO Zahalené japonské tanky do tropických paliem, ktoré tu ostali po druhej svetovej vojne.
foto?: Marti Prenajatou dopravou iba pre nás vyrážame na opačný koniec ostrova k mágiou zakliatemu Nan Madol s po Benátky Pacifiku, Nebeský útes, takéto prezývky charakterizujú pamiatku, ktorá Vám vyrazí dych.
foto Nan Madol postavili dvaja bratia, zakladatelia dynastie Saudeleur, ktorých poslední vládcovia neboli Cesta k Nan Madolu vedie cez husté mangrovy.
foto?: Martin Šimko – BUBO ale aj cez krásnu bujnú džungľu, kde z času na čas narazíte na domácich obyvateľov.
foto?: Martin Ši Na ostrove Pohnpei sa budete cítiť ako by ste sa vrátili v čase.
foto?: Martin Šimko – BUBO Pozoruhodné plody stromu Pandanus. Hala ovocie, ako sa často krát prezývajú plody stromu Pandanus, tu dorastajú do obrovských rozmerov. O exotické druhy ovocia sa tu budeme potkýnať na každom kroku.
foto?: Martin Šimko – BUBO Každá papája obsahuje viac ako 500 neobjavených silných tráviacich enzýmov, ktoré podporujú činnosť Krásna krištáľová voda v okolí malých atolov s pokojnou ostrovnou atmosférou.
foto?: Martin Šimko – Všetci si zaplávame pod vodopádom na opačnej strane ostrova.
foto?: Martin Šimko – BUBO Máme 3 plné dni na objavovanie jedného z najexotickejších miest, aké ste kedy navštívili.
foto?: Mar Budete sa cítiť ako objavitelia. Žiadne zátarasy, žiadni iní turisti, iba Vy a domáci, žijúci vo veľ Už ste niekedy kŕmili úhora vo voľnej prírode?
foto?: Martin Šimko – BUBO BUBO sprievodcovia vám takéto miesta ukážu.
foto?: Martin Šimko – BUBO Spoločne absolvujeme výstup na hornatý ostrov Sokehs, naprieč hustou džungľou.
foto?: Martin Šimko – Z vrchu skaly Sokehs na najvyššom bode ostrova vo výške 270 metrov si vychutnávame krásny výhľad na Úsmev sa tu nosí 24 hodín denne.
foto?: Ľuboš Fellner – BUBO Čaká nás ďalší vyhliadkový let. Pristávame na vojenskom ostrove Kwajalein, ktorý je aj miestom vesmí Vyše tisíc koralových ostrovov a malých atolov na Marshallových ostrovoch.
foto?: Martin Šimko – BUB Veľký zážitok a nádherné fotografie z lietadla alebo z dronu.
foto?: Martin Šimko – BUBO Opäť totálne iné ostrovy, než aké sme videli doteraz.
foto?: Martin Šimko – BUBO Prenajatou loďou vyrážame okolo ostrovčekov a v štýle Robinsona Crusoe hľadáme ten najkrajší ostrov Najvyšší vrch tu má 3 metre, skoro žiadna pevnina.
foto?: Martin ŠIMKO – BUBO Marshallové ostrovy skrývajú aj takýto unikát, ktorý si vychutnáme. Ponoríme sa za vrakom lietadla.
Užívať si budeme pokoj na súkromnom ostrove Eneko.
foto?: Ľuboš Fellner – BUBO Na panenskom ostrove Eneko si vychutnáme krásnu pláž.
foto?: Martin Šimko – BUBO a šnorchlovať sa tu budeme pri krásnych koráloch.
foto?: Martin Šimko – BUBO Autom prejdeme po jedinej asfaltke hlavného mesta okolo všetkých oficiálnych inštitúcii Majuro.
foto Súkromnou loďou s kapitánom odchádzame na rybačku do otvorených vôd Tichého oceánu.
foto?: Martin Ši Výhľady z lode na malé neobývané atoly nás ohúria.
foto?: Martin Šimko – BUBO Podarí sa nám uloviť väčšieho tuniaka ako naposledy?
foto?: Martin Šimko – BUBO Večerný let na Oahu. Prelet časovej hranice a prílet na HAVAJ v ten istý deň ráno.
foto?: Martin Šim Vyhliadka na Honolulu z krátera sopky.
foto?: Martin Šimko – BUBO Neodmysliteľnou súčasťou je svetové ananásové kráľovstvo plantáž Dole.
foto?: Martin Šimko – BUBO Neopísateľne krásne západy slnka na pláži Waikiki.
foto?: Martin Šimko – BUBO Jedna z najlepších a najexkluzívnejších káv na svete sa pestuje práve na vulkanickej pôde ostrova Bi Prenajatými autami sa pokúsime dostať až na najvyšší vrch našej Zeme Mauna Kea. Pripravte sa bude tu Od úpätia, ktoré je 5 km pod morskou hladinou až po vrchol Mauna Kea (4205m) je vyšší než Mt. Everes Na Big Islande budeme ubytovaní v luxusnom hoteli Sheraton Kona.
foto?: Martin Šimko – BUBO Odlietame na ďalší ostrov Maui pokladaný za luxusný ostrov s najdostupnejšími a najkrajšími plážami. Po krásnej expedícii aktívny oddych na Havaji Začínajú sa objavovať lávové polia a krajina sa mení. Obydlí ubúda a my zastavujeme na pláži s čiern Absolvujeme cestu s názvom Road to Hana naprieč dažďovým pralesom s viac ako 600 zákrutami a 42 most Nezabudnite si plavky, môžete skúsiť kúpanie v jazierkach pod vodopádmi.
foto?: Martin Šimko – BUBO Z jednej strany prales, z druhej sopka a oceán. Ostrov Maui prejdeme celý.
foto?: Martin Šimko – BUB Návrat naspäť na Oahu, kde nás čaká prehliadka Pearl Harbour.
foto?: Martin Šimko – BUBO Japonské torpédo pilotované samovražedným kamikadze.
foto?: Martin Šimko – BUBO Prípadne si môžete zvoliť relax na Oahu v kvalitnom hoteli. Takúto exotickú cestu zažil málokto. Páč
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333647
Cena od: 9 890 €
Príplatky od: 1 067 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

25.11.2024 18 dní First Minute 9 890 € +1 067 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Skutočná cesta, kde budeme vidieť viac vody ako pevniny. Tichý oceán skrýva tisícky malých rajských ostrovov, o ktorých nevieme takmer nič. Aspoň malý zlomok navštívime na tejto fantastickej ceste Mikronéziou a budete si môcť zapísať ďalšie navštívené krajiny.

1. deň:
Odlet z Európy. Pohodlný let renomovanými leteckými spoločnosťami. Chcete viac? Vyskúšajte business class.

2. deň:
Prílet do Taipei. Kvalitná celodenná prehliadka hlavného mesta čínskej provincie, ktorá sa v roku 1949 odtrhla od Číny. Mauzóleum vodcu Kuomintangu Čankajšeka, najmodernejšia štvrť kozmopolitného Taipeia – Xinyi, ktorej dominuje vyše pol kilometrová veža Taipei 101. Zážitkom je samostatná jazda výťahom na jej vrch, ktorý ide rýchlosťou (60 km/h), vyhliadka na mesto z 89. poschodia. Večera v Michelinovskej reštaurácii za 20 eur, bude veľkým gurmánskym zážitkom. Ochutnáme skvelé knedličky v Ding Tai Fung vo vnútri mrakodrapu Taipei 101. Krásna vyhliadka z vrchu hory slona na rozsvietenú metropolu večerného mesta s dominantou Taipei 101, ktorá má tvar bambusu. Budete nadšený. Ubytovanie v luxusnom hoteli.

3. deň:
Viete, že práve z Taiwanu sa vybrali kedysi prví ľudia osídľovať Mikronéziu? A my ako jedni z prvých Slovákov ideme po ich stopách. Prilietame na Palau. Ostrov, ktorý ukrýva mimoriadne prírodné bohatstvo s tropickou klímou s celoročnými teplotami okolo príjemných 27 stupňov Celzia. Krásna krištáľová voda s pokojnou ostrovnou atmosférou. Palau patrí medzi najkrajšie miesta na potápanie a šnorchlovanie. Aj pre tých, čo sa nepotápajú, ale iba šnorchlujú, to bude zážitok. Vychutnajte si služby nášho luxusného rezortu neďaleko krásnych vápencových ostrovčekov. Na celom ostrove sú len dva kvalitné hotely a my bývame v jednom z nich.

4. deň:
Národný park Rock Islands tvorí zhruba 300 ľudoprázdnych vápencových ostrovčekov, pomedzi ktoré sa dnes plavíme súkromným rýchločlnom. Jedným z množstva rajských, človekom nedotknutých miest tohto fascinujúceho vodného fenoménu, je zátoka Mliečnej dráhy. Čistučkej tyrkysovej vode Tichého oceánu sa tu dá ťažko odolať, a tak skáčeme do príjemne vyhriatej zátoky, kde sa celý potierame bielym bahnom. Tento ozdravný a skrášľovací proces nám osvieži a skrášli pokožku. Šnorchlovanie vo voľnej prírode na takto exotickom mieste je neopísateľné.

5. deň:
Opäť nastupujeme do nášho privátneho rýchločlnu a smerujeme na juh Národného parku Rock Islands. Tu sa budeme v jazere šnorchlovať s miliónmi medúz, ktoré vôbec nepŕhlia. Je to fascinujúcejšie, než si viete predstaviť. Ide o unikátny druh medúz, ktoré nepŕhlia. Sú to miliónové kolónie. Keď sa medzi ne plavíte, máte každým pohybom rúk pocit ako by ste sa pohybovali v želatíne. Kúsok od Jellyfish Lake sa nachádza Nemecký kanál. Do koralového útesu ho tu vykopali nemeckí vojaci. Dnes je na tomto mieste zlom koralových útesov a hlbokej vody domovom koralových žralokov a obrovských mánt s ladnými pohybmi. My ich v týchto miestach budeme hľadať vo voľnej prírode. Skočili by ste za nimi do otvoreného oceánu? Podmorský svet v Mikronézii je naozaj prekrásny. Nie nadarmo sa hovorí, že Palau je doslova rajom pre potápačov.

6. deň:
Guam je najväčším ostrovom Mikronézie so stálym tropickým podnebím počas celého roka. Hneď ráno vyrážame na okruh ostrovom. Severná časť ostrova je koralového pôvodu a nížinatá, južná je sopečného pôvodu a hornatá. Po 2. svetovej vojne, až do roku 1974 tu žil zakopaný v bunkri japonský vojak. Nevedel, že už 28 rokov je po vojne. No podľa nás v CK sa mu len páčilo na ostrove, ktorý je najbližšie k Mariánskej priekope (svetový Antieverest s hĺbkou 10 920 metrov). V absolútnej tme a pri obrovskom tlaku tu žijú mnohé záhadné živočíchy s velikánskymi očami, o ktorých vedci dodnes vedia minimum. Na ostrove sídli vojenská letecká a námorná základňa USA. Brunch si dáme v Jeffovej pirátskej reštaurácii na vzdialenom juhovýchode ostrova. Z vyhliadky dvoch zaľúbencov si vychutnáme západ slnka nad najznámejšou zátokou Tumon s najkrajšou plážou ostrova, kde sa nachádza aj náš luxusný hotel. Večer prechádzka po vysvietenej ulici preplnenej značkami ako Gucci, Rolex, Chanel, Louis Vuitton, Hermes. Je steak ktorý ochutnáte na večeru, tým najlepším vo vašom živote? Z Mariánskych ostrovov prelietame na Karolíny.

7. deň:
Dnes absolvujeme prelet do federatívnych štátov Mikronézie letom, ktorý domáci prezývajú "the Island Hopper". Odlieta sa z amerického ostrova Guam a jeho finálnou destináciou je Havaj. Let ma celkovo 6 medzipristátí na exotických ostrovoch roztrúsených v Mikronézii. V CK využívame nakombinovanie tohto zaujímavého letu a na vybraných ostrovoch v Mikronézii sa preto vieme zdržať niekoľko dní. Pristaneme najskôr v štáte Chuuk, následne preletíme na POHNPEI, ktorý je najväčším a najhornatejším ostrovom spolkového štátu federatívneho štátu MIKRONÉZIE. Úplne iný svet! Pozor na hlavu, padajú kokosy! Máme 3 plné dni na objavovanie jedného z najexotickejších miest, aké ste kedy navštívili. Ako prvé si pôjdeme pozrieť mesto Kolonia, kde sa nachádza zrúcanina kostola, ktorý bol postavený nemeckými misionármi. Zahalené japonské tanky do tropických paliem, ktoré tu ostali po druhej svetovej vojne.

8. deň:
Prenajatou dopravou iba pre nás vyrážame na opačný koniec ostrova k mágiou zakliatemu Nan Madol s pohnutou minulosťou. Benátky Pacifiku, Nebeský útes, takéto prezývky charakterizujú pamiatku, ktorá Vám vyrazí dych. Postavili ho Gréci pred 2300 rokmi? Alebo dvaja bratia, zakladatelia dynastie Saudeleur, ktorých posledný vládcovia boli málo obľúbený, kvôli praktizovaniu kanibalizmu. Aj napriek tomu vládli 500 rokov. Na Tahiti nič takéto nenájdete. Archeológovia hovoria, že viactonové kamene prepravovali z ostrova, ktorý je hodinu letu. Vtedy však lietadlá nemali... Budete sa cítiť ako objavitelia. Žiadne zátarasy, žiadni iní turisti, iba Vy a nedozerný oceán. Všetci si zaplávame pod vodopádom na opačnej strane ostrova. Ubytovanie je tu jednoduché, aj keď opäť najlepšie v celom štáte.

9. deň:
Výstup na hornatý ostrov Sokehs. Z najvyššieho vrchu ostrova vo výške 270 metrov si vychutnávame krásny výhľad na celý ostrov. Malé domorodé domčeky, bujná príroda. Mango, kokosové palmy, taro, jackfruit, noni (weipwul) a chlebovník. O exotické druhy ovocia sa tu budeme potkýnať na každom kroku. Hala ovocie, ako sa často krát prezývajú plody stromu Pandanus, tu dorastajú do obrovských rozmerov a hustá džungľa jedného z najkrajších tropických ostrovov sveta. Zažijeme prípravu magického nápoja sakau, ktorý opäť všetci ochutnáme. Ide o nápoj, ktorý nám ochromí telo, ale myseľ budeme mať čistú a jasnú. Prejdeme hlavné mesto Palikir, odkiaľ sa vládne štátu (FSM) na ploche 3 000 km2. Ako vyzerá parlament bývalých ľudožrútov a jeden z posledných matriarchátov sveta? Ukážeme Vám miesto, kde žijú v miestnej rieke dvoj až trojmetrové úhory a Vy ich budete môcť nakŕmiť malými makrelami vo voľnej prírode.

10. deň:
Ďalší vyhliadkový let. Pristávame na vojenskom ostrove Kwajalein, ktorý je aj miestom vesmírneho výskumu. Na tomto ostrove je prísny zákaz fotiť aj z lietadla. Krátke medzipristátie a následne preletíme na super exotické Marshallove ostrovy. Vyše tisíc koralových ostrovov a malých atolov. Veľký zážitok a nádherné fotografie z lietadla. Na túto cestu Vám odporúčame zobrať si so sebou dron. Opäť totálne iné ostrovy, než aké sme videli doteraz. Najvyšší vrch tu má 3 metre, skoro žiadna pevnina. Autami prejdeme po jedinej asfaltke hlavného mesta okolo všetkých oficiálnych inštitúcii Majuro.

11. deň:
Prenajatou loďou vyrážame okolo ostrovčekov a v štýle Robinsona Crusoe hľadáme ten najkrajší ostrov sveta. Ponoríme sa za vrakom lietadla a vrtuľníka na dno pokojnej lagúny. Väčšina z Vás to dokáže. Na panenskom ostrove si vychutnáme krásnu pláž, šnorchlovanie pri koraloch a užívať si budeme pokoj na súkromnom ostrove Eneko. Pri odlive sa viete pešo prejsť medzi jednotlivými maličkými, panenskými atolmi. Bude vás to lákať na takúto prechádzku, ale pozor - buďte opatrní a sledujte si čas. Naspäť sa musíte dostať pred príchodom prílivu. Ten býva taký vysoký, že prechodnú cestu medzi atolmi zaplaví, a taký silný, že lode s motorom sa cezeň majú problém sa dostať. Nemáte šancu ho preplávať.

12. deň:
Dnes odchádzame súkromnou loďou s kapitánom na rybačku do otvorených vôd Tichého oceánu. Loď je vybavené niekoľkými udicami, s extrémnou tvrdosťou a profesionálnymi navijakmi na morské ryby. Podarí sa nám uloviť väčšieho tuniaka ako naposledy? Večerný let na Oahu. Prelet časovej hranice a prílet na HAVAJ v ten istý deň ráno, transfer do kvalitného hotela v Honolulu, ktoré je najjužnejším hlavným mestom 50. štátu USA. Najbližšie 4 noci strávime buď na pláži alebo sa môžete zúčastniť fakultatívneho okruhu Havajskými ostrovmi.

13. deň:
Relax na Oahu alebo fakultatívne pokračovanie v dobrodružstve na troch najväčších ostrovoch Havaja. Aj tu je každý ostrov úplne iný. Vyrážame za spoznávaním. Prelet na najväčší ostrov havajského súostrovia Big Island, ktorý je považovaný za prírodne najkrajší a geotermálne najaktívnejší.  Zastavíme sa v obchode, kúpime si lokálne šťavnaté ovocie na piknikový obed na cestu a smerujeme na juh ostrova. Začínajú sa objavovať lávové polia a krajina sa mení. Prichádzame do vulkanického národného parku. Volcano National Park je jediné miesto, ktoré je na Havaji pod patronátom UNESCO. Krátka prechádzka sulfurovými poliami, kde je všade cítiť prítomnosť aktívnej sopky pod nohami. Prechádzame krajinou plnou orchideí až prídeme k výhľadu na kráter sopky. Sopka Kilauea je nepretržite aktívna už od 1983 a v roku 2018 vystrašila celý svet. Pokračujeme ďalej, obydlí ubúda a my sa zastavujeme na pláži s čiernym pieskom, kde sa pri piknikových stoloch naobedujeme. Toto je tiež miesto, kde najčastejšie vidíme na brehu aj vo vode ohrozené karety obrovské. Navštívme jedno z najposvätnejších miest na ostrove - Pu’uhonua o honaunau. Priblížime si históriu Havaja na mieste, kde boli pochovávní náčelníci a vysvetlíme si zákon Kapu. Jedna z najlepších a najexkluzívnejších káv na svete sa pestuje práve na vulkanickej pôde tohto ostrova. Prejdeme sa medzi avokádovými stromami, prezrieme si najstaršiu fungujúcu kávovú plantáž oblasti a zistíme, ako prebieha celý proces spravocania kávových zŕn. Zavŕšiť to môžete ochutnávkou miestnej kávy. 100% Kona káva je tiež výborný darček pre známych a rodinu. Na severovýchode ostrova sa budeme kochať krásnym scenickým výhľadom na mohutný oceán s kulisou typických havajských útesov. Presne tu budete cítiť čaro Havaja. Našou poslednou zastávkou pred príchodom na hotel bude vodopád Akaka. 135 metrov vysoký vodopád sa nachádza uprostred bujnej, šťavnatozelenej džungle, ktorou sa príjemne poprechádzame.

14. deň:
Pokračovanie v relaxe, alebo v poznávaní Havaja a odlet na ďalší ostrov Maui, ktorý je druhým najväčším ostrovom Havaja. Je známy najkrajšími plážami a je považovaný za najluxusnejší ostrov súostrovia. Pozrieť si pôjdeme známu skalu s prezývkou „ihla" v dažďovom pralese vo vnútri Národného parku Iao. Transfer krížom cez ostrov do kedysi  hlavného mesta Havajského kráľovstva - Lahaina. Okrem zachovaných historických budov a kedysi významného prístavu sa pôjdeme pozrieť na symbol mesta - strom banyan. Na večeru môžete v lokálnej reštaurácii ochutnať tradičné havajské POKE alebo si dať čerstvý úlovok dňa. 

15. deň:
Ak chcete objavovať ďalej, skoro ráno vyrážame na cestu nazývanú Road to Hana. Cesta dažďovým pralesom s viac ako 600 zákrutami a 42 mostami je celodenné dobrodružstvo, pri ktorom platí, že cesta je cieľ. Zastavujeme pri tých najkrajších miestach, ktoré cesta ponúka. Úzke cesty so zákrutami, ktoré vystavali čínsky prisťahovalci, ktorý pracovali na poliach cukrovej trstiny. Nezabudnite si plavky, môžete skúsiť kúpanie v jazierkach pod vodopádmi. Z jednej strany prales, z druhej sopka a oceán. Cestou si pochutíte na čerstvej kokosovej vode alebo na práve dopečenom havajskom banánovom chlebíku. Dúhové eukalypty lemujúce cestu. Cestu zakončíme prechádzkou k Seven sacred pools, kde ucítite silu havajskej prírody. Čaká nás cesta naspäť na hotel. Prešli sme spolu takmer celý ostrov.

16. deň:
Relax alebo záver nášho poznávacieho okruhu Havajom. Návrat do Oahu. Pristávame kúsok od Pearl Harbour, ktorý navštívime. Japonské torpédo Kaiten pilotované samovražedným kamikadze, americká ponorka, areál kde sa to všetko v roku 1941 udialo a Battleship Missouri, na ktorej bol podpísaný koniec druhej svetovej vojny. Vyhliadka na Honolulu z krátera sopky. Svetoznáma pláž Waikiki v celej šírke až po Diamond Head. Socha Duke Kahanamoku, ktorý je otcom surferov. Spoločná večera v reštaurácii Buba Gump známej z filmu Forrest Gump. Havajské západy slnka Vám budú určite chýbať. Chcete dokončiť havajské nákupy na luxusnej obchodnej ulici Kalakaua avenue cez celé Waikiki alebo sa objednať na lávovú masáž? Teraz je na to vhodný čas. 

17. deň:
Odlet domov.

18. deň:
Prílet Domov. Práve sme, obleteli zemeguľu.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,26 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,99 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »