Cestovná kancelária

 

Tel: 0911 669 098

Pondelok-Piatok:   13:00-17:00
Sobota-Nedeľa:      zatvorené

Západné pobrežie USA a relax v Kostarike

/uploads/galleries/7370/zapadne-pobrezie-usa-a-relax-na-plazi.jpg Oddýchnite si po poznávacej časti západu USA na 5 nocí v luxusnom rezorte Westin Playa Conchal so sl Najlepší hotel blízko najkrajšej pláže Kostariky. Playa Conchal v oblasti Guanacaste. Hotel The WESTIN je zaradený v TOP skupine hotelov celej krajiny. Nádherný rozsiahly, členitý plážov Pre milovníkov golfu je tu exkluzívny golfový areál Reserva Conchal golf course. Stravovanie v luxusnom Westin. Ubytovaciu časť tvoria domčeky, ideálne situované v tropickej záhrade. Každý domček má 8 samostatnýc The WESTIN sa tiahne od najvyššieho bodu kopca, kde je recepcia až po priamy vstup na pláž z reštaur Súčasťou hlavného bazénu je i bar, takže si miešané drinky môžete užívať priamo z vody. Takmer na 1000 hektárovom pozemku sa rozprestiera plážový rezort The WESTIN Golf Resort & Spa, Playa Štandardná 2-posteľová izba je priestranná a zariadená v modernom štýle. Pre náročnejších hostí je možnosť ubytovania sa v časti „Royal Club“, kde sú k dispozícii privátne b Pláž je veľmi príjemná, s vyhovujúcim vstupom do teplého Tichého oceána. Los Angeles - downtown mesta Anjelov Los Angeles - Koncertná hala Walta Disneyho Los Angeles, Hollywood - asi najslávnejší nápis na svete Los Angeles, Hollywood - Chodník slávy, nájdite si svoju hviezdu Los Angeles - Západ slnka na móle v Santa Monice San Francisco - Golden gate bridge v typickej hmle San Francisco - Golden gate bridge San Francisco - Večerný Golden Gate Bridge San Francisco - mesto s unikátnou architektúrou si Vás podmaní Kde ochutnať najlepšie kalifornské vína z oblasti Napa valley? No predsa v JCB tasting lounge. San Francisco - Najkľukatejšia ulička na svete San Francisco - Prevezte sa typickou Yosemite NP - Vodopád Yosemite je jeden z najvyšších na svete Yosemite NP - neuveriteľné scenérie Yosemite NP - Nebude sa Vám chcieť odísť Calico - Mesto duchov a unikátna zbierka historických budov Las Vegas - Bude toto Váš hotel? Las Vegas - Pozrite sa naňho zhora Las Vegas - Nájdete tu celý svet Grand canyon -  Vyskúšajte vrtuľník ponad Grand Canyon
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333112
Cena od: 5 490 €
Príplatky od: 552 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

31.08.2024 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
15.09.2024 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
25.09.2024 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
06.10.2024 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
23.10.2024 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
07.11.2024 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
12.02.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
22.02.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
04.03.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
14.03.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
26.03.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
06.04.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
16.04.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
30.04.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká
15.05.2025 15 dní First Minute 5 490 € +552 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Želanie našich klientov je nám rozkazom. Po uvedení úspešného zájazdu na západ USA si mnohí z vás želali mať aj možnosť relaxu na pláži. A tak vychádzame v ústrety tým, ktorí chcú využiť dlhý let do USA a spojiť ho s príjemným relaxom. Los Angeles, Santa Monica, San Francisco, Golden gate bridge, čierne medvede a sekvoje v Yosemitoch, mesto duchov, nablýskané Las Vegas a nezabudnuteľný Grand Canyon si spojíte s relaxom na pláži v exotickej Kostarike vo výbornom rezorte.

1. deň:
Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

2. deň:
Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17 storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých znám filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý záber na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive. Uvidíme niektorú z hviezd? Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

3. deň:
Z Los Angeles sa dnes po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

4. deň:
Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden gate bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

5. deň:
Skorý ranný odchod smerom k národnému parku Yosemite. Budeme prechádzať krajinou sadov a polí, až do predhoria Sierra Nevada. Krajina sa začne dvíhať a začne pribúdať množstvo stromov. Tento národný park je raj pre horolezcov a jeho hlavné údolie je jedným z najnavštevovanejších prírodných pamiatok USA. Svetoznáme skaly El Capitan a Halfdome budeme mať ako na dlani z mnohých vyhliadok. Prejdeme sa pod najvyšší vodopád Yosemite, ktorý má výšku 740m. Park je domovom množstva druhov zvierat, medzi ktoré patrí rys, vlk, medveď, jeleň a mnohé ďalšie. Budeme mať na niektoré z nich šťastie? Park prejdeme po hlavných vyhliadkových trasách a keď sa dostaneme opäť na rovinu, ocitneme sa v meste Fresno/Bakersfield, kde si dáme večeru a prespíme.
Počas zimných mesiacov 1.11. - 31.3. vynecháme z programu Yosemity, ako náhrada je návšteva Death Valley z Las Vegas.

6. deň:
Kontrastom je púšť MOJAVE DESERT a opustené banícke mestečko CALICO TOWN, v ktorom zastal čas a zmizli ľudia. Večer príchod do mesta večnej zábavy a hriechu, To je LAS VEGAS. Už z diaľky svieti a ukazuje svoju polohu. Mesto, ktoré nedávno vzniklo doslova z nuly a ako fénix vstalo z púšte. Je to gýč? Je. Páči sa vám? Páči. Namiešaná zábava, pastva pre oči, mega hotely, kasína, prisťahovalci...no proste Sin City!

7. deň:
LAS VEGAS: mesto kasín, neónov a atrakcií, ktoré idú 24 hodín denne. Vyhráme a zvezieme sa vo veľkom štýle aj my? Strip je plný zábavy a života, pozrieme si egyptských faraónov, Eiffelovku, Sochu slobody, pirátsku loď, 350 metrov vysokú vežu Stratosphere, fenomenálne fontány, všetko podľa chuti a nálady uprostred vyprahnutej púšte.
Počas zimných mesiacov 1.11. - 31.3. navštívime v tento deň Death Valley ako náhradu za vynechaný park Yosemity.

8. deň:
Perla Arizony GRAND CANYON. Najhlbší kaňon na svete, hra svetla a farieb, prejdeme sa po západnej rímse a fantastickom sklenom moste Skywalk a dosýta si vychutnáme neopakovateľné výhľady na jeden z najkrajších prírodných úkazov našej planéty.

9. deň:
Odlet a prílet na Vašu pláž Playa Conchal a ničím nerušený oddych. (Odlet býva v skorých ranných hodinách a prestupuje sa v Phoenixe/Dallase alebo Los Angeles t.j. Las Vegas - prestupové letisko -Liberia). Prílet do Liberie je okolo 15:00 miestneho času) a transfer do hotela cca 1hod. 5 nocí all inclusive v luxusnom rezorte Westin Playa Conchal. Stručný názor CK: Najlepší hotel na najkrajšej pláži Kostariky. Playa Conchal v oblasti Guanacaste je tým ideálnym miestom pre plážovú dovolenku. Hotel The WESTIN je zaradený v TOP skupine hotelov celej krajiny. Nádherný rozsiahly, členitý plážový rezort ponúka dostatočné súkromie, športové i kultúrne vyžitie, dokonalé gastronomické zážitky a relax v jednom. The WESTIN Golf Resort & Spa, Playa Conchal je hodinu jazdy vzdialený od medzinárodného letiska Liberia /LIR/. Cesta z letiska plynie rýchlo, kvalitné cesty, domáci, bohatá zeleň tropických lesov a zrazu sa ocitnete pred majestátnou bránou, ktorá Vás uvíta vo Vašom rezorte. The WESTIN sa tiahne od najvyššieho bodu kopca, kde je recepcia až po priamy vstup na pláž z reštaurácie Mitra. Takmer na 1000 hektárovom pozemku sa rozprestiera plážový rezort The WESTIN Golf Resort & Spa, Playa Conchal. Na najvyššom kopci sa nachádza otvorené lobby s recepciou a francúzskou reštauráciou Cauri. Práve z tohto miesta máte ideálny výhľad na celý Váš rezort. V lobby je hosťom k dispozícii bezplatné WIFI pripojenie. Ubytovaciu časť tvoria domčeky, ideálne situované v tropickej záhrade. Každý domček má 8 samostatných priestranných izieb. Po celom rezorte hotelových hostí pre vyšší komfort rozvážajú „golfové autíčka“, takže nikde nebude pre Vás ďaleko. Samozrejme, môžete sa po celom rezorte i pešo prechádzať a byť tak v absolútnom kontakte s exotickou flórou i faunou. Pre náročnejších hostí je možnosť ubytovania sa v časti „Royal Club“, kde sú k dispozícii privátne bazény i reštaurácie. Predajne suvenírov sa nachádzajú v centrálnej časti rezortu. Golfisti si hru vychutnajú na udržiavanom 18 jamkovom ihrisku. Bazénový komplex sa nachádza v južnej časti rezortu. Súčasťou hlavného bazénu je i bar, takže si miešané drinky môžete užívať priamo z vody. Piesočná pláž je síce verejná, ale hotelovým hosťom sú k dispozícii ležadlá, slnečníky i bar s nápojmi. Špecialitou The WESTIN Golf Resort & SPA, Playa Conchal je bohatá fauna. Leguáni, nosále, tukani či leňochody, to všetko stretnete pri Vašej prechádzke rezortom. Netreba sa obávať, všetky zvieratá sú na hostí zvyknuté a Vy budete mať dokonalé fotky i zážitky. Izby: Všetky izby sú plnohodnotne zariadené so všetkým čo k 5* hotelu patrí. Izby sú buď na prízemí, alebo prvom podlaží. Štandardná 2-posteľová izba je priestranná a zariadená v modernom štýle. Priestranná mramorová kúpeľňa a oddychová miestnosť s pohovkou a funkčnou „kuchynkou“ je dvoma schodmi oddelená od spálne. Veľké postele, množstvo vankúšikov a večerné odostielanie so sladkou cukrovinkou zaručia dokonalý spánok. Izby majú individuálne nastaviteľnú klimatizáciu, ale sú vybavené aj stropným ventilátorom pre tých, ktorým klíma nevyhovuje. Súčasťou hotela je rozsiahly bazénový komplex. Priestor na oddych okrem drevených ležadiel s matracmi a slnečníkmi dopĺňa aj hracia zóna, kde sa môžete venovať kresleniu, veľkému šachu či biliardu. Cez drevenú bráničku sa dostanete na verejnú pláž. Pláž je veľmi príjemná, s vyhovujúcim vstupom do teplého Tichého oceána. Počas prechádzky po pláži môžete nakúpiť tradičné suveníry, nechať sa vymasírovať, či absolvovať profesionálne fotografovanie pri západe slnka. Komfort ležadiel, slnečníkov i osušiek je pre hotelových hostí zabezpečený. Hotel je zaradený do kategórie all inclusive. Hotelovým hosťom je na počas celého dňa k dispozícii reštaurácia Mitra, so servírovaním formou bufetových stolov. K obedu je na výber z viacerých plážových či bufetových reštaurácii. Na večere si odporúčame priamo po príchode do hotela urobiť rezervácie v niektorých z ponúkaných a la card reštaurácií. Francúzska reštaurácia Cairo s vynikajúcimi mušľami, talianska Faisanella a povestné rizoto s darmi mora, ázijská Bamboo, Las Candelas a jej špeciality Latinskej Ameriky či dáte prednosť reštaurácii Catalinas s ponukou stredomorskej kuchyne? Je to len na Vás! Všetky reštaurácie sú súčasťou all inclusive a kulinárske špeciality si tu dosýta užijete. Lokálne víno, tvrdý alkohol a nealko je zahrnuté do all inclusive. Mimo all inclusive servisu je len reštaurácia Manglar a ponuka vín z vinnej karty. Novozélandský Sauvignon Blanc Villa Maria či Reserva Syrah Chocalan z Chile určite stoja za ochutnávku. Uvedený opis je názorom cestovnej kancelárie CK. Presné vybavenie hotelových izieb s celým príslušenstvom nájdete na webovej stránke hotela. Jednotlivé služby hotela sa môžu odlišovať a meniť podľa sezóny a uváženia manažmentu hotela Westin Hotels & Resorts. Pre aktuálne správy sledujte http://www.starwoodhotels.com/westin/index.html

10. deň:
Relax vo vlnách Pacifiku.

11. deň:
Relax vo vlnách Pacifiku.

12. deň:
Relax vo vlnách Pacifiku.

13. deň:
Relax vo vlnách Pacifiku.

14. deň:
Posledný drink, balenie a odlet domov.

15. deň:
Prílet.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,26 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,99 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »