Cestovná kancelária

 

Tel: 0911 669 098

Pondelok-Piatok:   13:00-17:00
Sobota-Nedeľa:      zatvorené

Okruh Taiwanom

Destinácia: Taiwan (Čína)
Kód zájazdu: 1300625
Cena od: 2 999 €
Príplatky od: 209 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

13.11.2024 12 dní 2 999 € +209 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: PRAHA (VIEDEŇ) - TAIPEI
Odbavenie 2 hodiny pred odletom, odlet v ranných hodinách do Taipei.

2: TAIPEI
Prílet do Taipei, prehliadka Pamätníka demokracie, návšteva bývalého najvyššieho mrakodrapu sveta Taipei 101, transfer do hotela, večera, nocľah.

3: TAIPEI – HUALIAN
Raňajky, navštívime Národný park Taroko Georgia a jednu z najväčších turistických atrakcií Taiwanu, tiesňavu Taroko (UNESCO). Prezrieme si večný oltár, jaskyňu Swallow, kolmé útesy vysoké až 200 m, tunely v skalách, divokú rieku tečúcu tiesňavou a mnoho vodopádov. Prenocovanie v Taroko National Park.

4: HUALIAN – TAITUNG
Po raňajkách odchod pozdĺž pobrežia do juhovýchodnej časti ostrova cez mesto Taitung do horského rezortu Royal Chipen, ubytovanie. Pozriete si tanečné vystúpenie a následne sa zrelaxujete v neďalekých termálnych kúpeľoch. Nocľah v Royal Chipen.

5: KENTING
Raňajky, odchod do Národného parku Kenting, ktorý sa nachádza na Hengchunskom polostrove v najjužnejšom cípe Taiwanu. Národný park Kenting patrí k najobľúbenejším turistickým rezortom na ostrove Taiwan. Ubytovanie v rezorte Howard Beach, večera, nocľah.

6: KENTING
Poldenná prechádzka rezerváciou. Mimo fascinujúce scenérie navštívite historický maják Eluanbi. Park s rozlohou 332 km2 zahŕňa lesy, hory, jazerá, pláže a koralové útesy. Popoludní voľno, relax.

7: KENTING – TAINAN
Po raňajkách odídeme do najstaršieho mesta ostrova. Tainan je nádherné historické mesto, známe pre svoje veľkolepé chrámy, historické budovy, krásnu prírodnú krajinu. Tainan je známy aj ako mesto jedla. Mimo širokú ponuku potravín na trhoch má mesto tiež veľké množstvo pouličných predajcov, ktorí sa špecializujú na chutnú tradičnú kuchyňu. Medzi tainanské špeciality patrí napríklad tainanský toast, čo je vyprážané pečivo plnené rôznymi prísadami, ako sú kuracie mäso, zelenina, mliečne omáčky či morské plody. Po prehliadke mesta zamierime k jazeru Sun Moon. Plavba po jazere, ubytovanie, večera, nocľah.

8: PULI – TAIPEI
Raňajky. Na poludnie návšteva chrámov Wen Wu a Syuanguang. Pokračovanie do mesta Puli, prehliadka najväčšieho novodobého budhistického chrámu sveta. Budova chrámu bola navrhnutá rovnakým architektom ako vtedajšia najvyššia budova sveta Taipei 101. Tento obrovský palác s hlavnou vežou vysokou 150 metrov je konštruovaný tak, aby odolal tým najsilnejším zemetrasením aj tajfúnom, ktoré kedy Taiwan postihli. Odchod do Taipei, cestou zastávka v dedine Taomi k prehliadke unikátnej papierovej svätyne. Príjazd do hlavného mesta Tchaj-wan, ubytovanie, večera, nocľah.

9: YEHLIU – CHIU FEN
Po raňajkách odídeme do NP Yehliu Geo, ktorý je známy vďaka unikátnym skalným formáciám bizarných tvarov. Známe sú napríklad útvary skál ako kráľovná, Popoluškina črievička, svietnik a mnoho ďalších. Ďalej budeme pokračovať do Chiu Fen, čo je staré banícke mesto, postavené na strmom svahu hory. V baniach sa ťažilo zlato a stále tu zostalo veľa kurióznych stavieb, miesto má mystickú atmosféru a priťahuje nespočetné množstvo umelcov, filmárov a fotografov. Ubytovanie, večera, nocľah.

10: CHIU FEN
Raňajky. Odpočinok, voľný čas. V meste sa chrámy a pamiatky s odkazom na čínske aj japonské kultúrne dedičstvo miešajú s modernými vežiakmi. Vládne tu čulý ruch, ktorý vrcholí v noci. Fakultatívne návšteva čajových plantáží. Návrat do hotela, nocľah.

11: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Prehliadka mesta, počas ktorej navštívime Národné múzeum (najväčšia čínska múzejná zbierka), svätyňu mučeníka, pamätné siene Chiang Kai-shek, remeselné centrum. Večer transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)
Prílet do Prahy (Viedne).

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 12 osôb.
Zmena programu vyhradená.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Taipei – Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
9 x nocľah v hoteloch 4*
plnú penziu
miestneho delegáta a sprievodcu CK (min. 12 osôb)
všetky transfery klimatizovaným busom
výlety a vstupy do pamiatok

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 209,- EUR
prepitné pre miestneho sprievodcu a šoféra
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,26 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,99 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »