Cestovná kancelária


Tel: 0911 669 098

Pondelok-Nedeľa 09:00-20:00

Silvestrovský klenot Paríž a krása zámku Versailes

Francúzsko 6 Francúzsko 7 Francúzsko 5 Francúzsko 8 Francúzsko 2 Francúzsko 1 Francúzsko 3 Francúzsko 4
Destinácia: Francúzsko, Paríž a okolie, Paríž
Kód zájazdu: 1046193
Cena od: 179 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

29.12.2019 5 dní First Minute 179 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Vychutnajte si Paríž všetkými zmyslami ! Mesto umelcov, Mekka módy či mesto zamilovaných ,aj takéto prívlastky prináležia perle na Seine. Paríž to nie je len Eiffelovka, Moulin Rouge, Notre Dame či Louvre. V metropole Francúzska na Vás čaká aj mnoho ďalších prekvapení. A skôr než sa s mestom umelcov rozlúčite vyznajte si lásku pod do neba sa týčiacou Eiffelovkou !

Program zájazdu:
1.deň:

Odchod zo Slovenska v poobedňajších hodinách.

2.deň:

Príchod do Paríža v ranných hodinách. Následne prehliadka centra so sprievodcom ostrov Cité s katedrálou Notre Dame a Justičným Palácom, palác Conciergerie – väznica v ktorej bola väznená aj krásna Mária Antoinete, prekrásna kráľovská kaplnka Sainte-Chapelle radnica,  múzeum Louvre, Place Vendôme, záhrady Tuillerie, námestie Svornosti. Po prehliadke, vo večerných hodinách ubytovanie v blízkosti Paríža.

3.deň:

Po raňajkách návšteva zámku Versailes a jeho záhrad. Popoludní návrat do Paríža. Moderná štvrť La Defense, prechádzka na Montmartre, námestie Pigalle, Moulin Rouge, štvrť umelcov, bazilika Sacre Coeur. Individuálny program Silvestrovská noc, program a zábava  v Parížskych uliciach Presun na ubytovanie po polnoci.  

4.deň:

Raňajky, po raňajkách presun do centra a pokračovanie v prehliadke: Champ - Elysées, Árc de Triomphe, plavba po rieke Seine, výstup na Eifelovu Vežu, prehliadka Elyzejských polí, Invalidovne . Osobné voľno. Odchod z Paríža vo večerných hodinách.  

5.deň:

Pokračovanie v ceste s príchodom do Bratislavy ( záleží na nástupných miestach) v popoludňajších hodinách.   Versailles (Château de Versailles)V období sedemnásteho storočia dal neďaleko Paríža vo Versailles vybudovať kráľ Ľudovít XIV. nazývaný aj kráľ slnka prekrásny zámok do ktorého sa po jeho dostavaní presídlil z Paríža. Tento honosný kráľovský zámok bol v nedávnej dobe zrenovovaný a turisti môžu obdivovať jeho architektúru, nádherné parky a záhrady a známu zrkadlovú sieň, ktorá je obložená mramorom a zrkadlami.   Eiffelova veža ( La Tour Eiffel )Ak sa spomenie Paríž, prvá vec na ktorú si človek spomenie je Eiffelova veža. Tá sa stala akýmsi symbolom Paríža a Francúzska. Eiffelova veža bola postavená firmou Gustave Eiffel & Cie patriacou Gustavovi Eiffelovi po ktorom bola táto veža pomenovaná. Táto architektonická dominanta Paríža bola otvorená v r.1889. Je skonštruovaná zo železných konštrukcií a meria úctyhodných 324m a má tri poschodia. Z veže je prekrásny výhľad. Na veži sa nachádza aj preslávená reštaurácia Julesa Verna, bar a obchodíky zo suvenírmi. Možnosť zakúpiť si pohár šampanského na Eiffelovej veži a tak si vychutňať pohár pravého šampanského s neopakovateľným výhľadom po boku svojej milovanej osoby. Víťazný oblúk ( Arc de Triomphe )Víťazný oblúk dal postaviť Napoleon Bonaparte na znak víťaztiev a vojenských úspechov počas svojich vojenských výprav. Nachádza sa na začiatku bulváru Champs Élysées. Táto 45m dlhá a 50m vysoká stavba je neprehliadnutelným prvkom Champs Élysées často navštevovaná turistami zo všetkých kútov sveta Múzeum v Louvre Múzeum v Louvre je jedným z najäčších múzeí na svete. Kedysi slúžilo, ako kráľovský palác. V múzeu nájdete obrovské množstvo unikátnych umeleckých diel a artefaktov zo všetkých období. Medzi najznámejšie a neprehliadnuteľné patrí zaiste obraz Leonarda da Vinci – Mona Lisa. Múzeum má štari poschodia z ktorých každé je delené do troch zón.

Informácie o zájazde:
Cena zahŕňa: - 2 x hotelové ubytovanie - 2 x  raňajky - dopravu klimatizovaným autobusom  - služby sprievodcu počas celého zájazdu - prehliadky podľa programu bez vstupov - poistenie proti úpadku CK Cena nezahŕňa: -  komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 2,20 EUR / osoba / deň -  spiatočná miestenka 10,00 EUR/osoba - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse -  príplatok za jednolôžkovú izbu 30,00 EUR/noc - povinne pri obsadení izby jednou osobou -  vstupy do pamiatok - vstup do centra mesta 12 EUR závisí od počtu klietnov v autobuse - pobytová taxa cca 3,00 EUR / osoba / noc Termíny a nástupné miesta:  29.12.-2.1.2020 Trasa A -  Košice, Prešov, Levoča, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Žilina, Trenčín, Piešťany, Trnava, Bratislava Trasa B -Nitra, Sered, Trnava, Bratislava   Príplatky za nástupné miesta: - nástupné miesto Bratislava – bez príplatku - nástupné miesta s doplatkom (30 €)- Poprad, Levoča, Prešov, Košice, Liptovský Mikuláš, Ružomberok,  - nástupné miesta s doplatkom (20 €) - Žilina, Trenčín, Piešťany - nástupné miesta s doplatkom (10 €) -  Nitra, Sereď, Trnava Možné vstupy - ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť: Do niektorých štátnych pamiatok a múzeí majú mladí do 25 rokov vstup zdarma • Eiffelova veža 2. poschodie - schody: 7 € (dospelý), 5 € (12 - 24 rokov), 3 € (4 - 11 rokov) • Eiffelova veža 2. poschodie - výťah: 11 € (dospelý), 8,50 € (12 - 24 rokov), 4 € (4 - 11 rokov) • Eiffelova veža 3. poschodie - výťah: 17 € (dospelý), 14,50 € (12 - 24 rokov), 10 € (4 - 11 rokov) • Louvre: 15,00 €  • Víťazný oblúk: 9,50 €  • Invalidovňa a hrobka Napoleona: 9,50 €  • Versailles + Trianonské zámky - 18,00 € • Versaillské záhrady: 8,50 €  • Plavba po Seine:  14,50 €  • veža Notre Dame: 9,5 € • Saint Chapelle: 9,5 €  • Conciergerie: 9,5 €

BLOG:
Francúzsko-krajina galského kohúta, Mekka módy ,umenia a skvelej kuchyne. Šampanské,syry a mnohé iné delikatesy lákajú gurmánov, Eiffelovka turistov a v  Provensálsku ,tých s dušou romantika ,priťahujú úzke uličky a vôňa levandule Vychutnajte si bagetu pod Eiffelovkou a pohár vína na Mortmartri,cíťte sa chvíľu ako smotánka dovolenkujúca na Francúzskej riviére a nechajte sa ohúriť bezpočetnými umeleckými dielami v Louvri.

Paríž

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »