Cestovná kancelária


Tel: 0911 669 098

Pondelok-Nedeľa 09:00-20:00

Rím - Silvestrovský ohňostroj nad Colosseom

Taliansko 6 Taliansko 4 Taliansko 2 Taliansko 5 Taliansko 3 Taliansko 1
Destinácia: Taliansko, Lazio (Rím), Rím
Kód zájazdu: 1046191
Cena od: 179 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Silvestrovský zájazd

Výber termínu

29.12.2019 5 dní First Minute 179 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
CHCETE PREŽIŤ POSLEDNÉ DNI ROKU 2019  NETRADIČNE? Ak áno, poďte s nami na 5-dňový zájazd do ,,večného mesta" RÍMA, kde Vás sprievodca zavedie k najhodnotnejším svetovým umeleckým pamiatkam a tiež k typickým pizzériam a vianočne vyzdobeným obchodom. Priamo v uliciach Ríma uvidíte, ako sa jeho obyvatelia lúčia so starým rokom a vítajú nový.

Program zájazdu:
1. deň.

Odchod zo Slovenska v poobedňajších hodinách ( záleží od nástupného miesta). Cesta cez Rakúsko, Taliansko.

2. deň.

Príchod do talianskeho mesta Rím v ranných hodinách. Presun do Vatikánu –  návšteva Vatikánskych múzeí, prehliadka Námestia, Sixtínska kaplnka a Baziliky sv. Petra s hrobkami pápežov, možnosť návštevy kupoly, z ktorej je jedinečný pohľad na mesto Rím. Následne navštívime Anjelský hrad a most.  Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

3. deň

Raňajky, po raňajkách pokračovanie v programe. Prehliadka mesta so sprievodcom: Forum Romanum, Koloseum, Benátske námestie, pomník Viktora Emanuela, Kapitol. Individuálne voľno. Pokračovať budeme v ulicach a na námestiach Ríma v Silvestrovskej atmosfére. Voíľný silvestrovksý program. Po polnoci s aspoločne presunieme na hotel.

4. deň.

Raňajky, po raňajkách presun do centra Ríma. Pre záujmecov slávnostná svätá omša v Bazilike sv. Petra, ktorá bude celebrovaná pápežom. Pokračovanie v prehliadke -  Španielske schody, Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách odchod z Ríma. Nočný prejazd na Slovensko.

5. deň.

Návrat na Slovensko v dopoludňajších  hodinách.

Informácie o zájazde:
Cena zahŕňa: -  2 x hotelové ubytovanie -  2 x raňajky -  prehliadky podľa programu bez vstupov -  sprievodcu -  dopravu  klimatizovaným autobusom s nástupom v Bratislave -  povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.   Možné vstupy: Ceny vstupov sú orientačné a podľa sezóny sa menia - Koloseum cca 12 EUR - Vatikánske múzeá 15 EUR /deti a mládež 8 EUR/ - Kupola Baziliky sv. Petra 7 EUR - Anjelský hrad   5 EUR   Možné príplatky:  - komplexné  cestovné  poistenie - možnosť zabezpečiť cez CK -  miestenka 10 € / osoba - prednostný výber sedenia v autobuse - príplatok za 1/1 izbu 25 €/noc - v prípade ubytovania v jednolôžkovej izbe - pobytová taxa 3 € / osoba/ noc - vstup do centra mesta 12 EUR závisí od počtu klietnov v autobuse Termíny a nástupné miesta:  29.12.-2.1.2020 Trasa A -  Košice, Prešov, Levoča, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Žilina, Trenčín, Piešťany, Trnava, Bratislava Trasa B - Nitra, Sered, Trnava, Bratislava   Príplatky za nástupné miesta: - nástupné miesto Bratislava – bez príplatku - nástupné miesta s doplatkom (30 €)- Poprad, Levoča, Prešov, Košice, Liptovský Mikuláš, Ružomberok,  - nástupné miesta s doplatkom (20 €) - Žilina, Trenčín, Piešťany - nástupné miesta s doplatkom (10 €) -  Nitra, Sereď, Trnava

Rím

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,89 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,40 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »