Cestovná kancelária


Tel: 0911 669 098

Pondelok-Nedeľa 09:00-20:00

Antarktída loďou

Veľryba pláva pod naším zodiakom Nádherná krajina bieleho ticha Pováľate sa s ním? Čierne fliačky na bielych ľadových kryhách Toto zažijete aj vy /uploads/galleries/5057/298-299-antarktida.jpg Boli sme tu na sté výročie dobytia Južného pólu Tisícky tučniakov okolo nás A pri zodiaku sa nám vynoril ďalší tučniak Tučniak a naša loď Na stretnutie s veľrybami Každé vylodenie je splnenie sna Ako maľovaný Okúpete sa tu aj vy? Všetky vylodenia na zodiakoch v cene A ani toto vám neujde Neuveriteľný život všade okolo nás Opäť tučniaky a naša loď Lepšie ako zoologická záhrada Usmievame sa na seba Plavba do bieleho ticha Opúšťame Antarktídu
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1033363
Cena od: 10 050 €
Príplatky od: 680 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.11.2020 14 dní 10 050 € +680 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Už viac ako dve storočia láka svojimi prírodnými krásami vedcov, lovcov a cestovateľov. Dnes táto čarovná zamrznutá krajina otvorila svoje dvere aj vám a ponúka majestátne ľadovce, krásnu scenériu, výlety na pevninu, ostrovy k tučniakom a tuleňom. na Antarktídu chodí pravidelne už osem rokov a vďaka našim skúsenostiam vieme ponúknuť rozdiel medzi všedným a unikátnym zážitkom.

Program:

1. deň:
Odlet z Viedne.
2. deň:
Prelet do južnej Argentíny do mesta USHUAIA v Ohňovej zemi: najjužnejšie mesto na svete, čas na aklimatizáciu a príprava na plavbu. Prvý nekonečný deň.
3. deň:
Posledné prípravy na plavbu, nalodenie, zoznámenie sa s posádkou a cez kanál Beagle sa vydáte na Vašu objavnú cestu. Drakeov prieliv, plavba sa začína!
4. deň:
Po prieplave objavenom Angličanmi Vás budú sprevádzať kŕdle albatrosov a okolo lode budú plávať veľryby. Drakeov prieliv je miestom, kde sa stretáva studená voda prichádzajúca od pólu s teplejšími severnými vodami. Toto je príčinou rôznorodosti druhov v oblasti. Prieliv je tiež najsevernejším miestom výskytu viacerých antarktických vtákov.
5. deň:
Počas celej plavby budú s Vami na palube odborníci, ktorí vám pomôžu spoznať jednotlivé druhy. Tiež budete mať možnosť zoznámiť sa s navigáciou lode na otvorenom kapitánskom mostíku, striehnuť na veľryby alebo si len tak vychutnať božský výhľad. Pohľad na plávajúce ľadovce a snehom pokryté vrcholy vám prezradí, že ste dosiahli JUŽNÉ SHETLANDSKÉ OSTROVY, skupinu dvadsiatich ostrovov, ktoré sú známe kolóniami rozkošných tučniakov a tuleňov.
6. deň:
Vyloďujete sa dvakrát denne, aby sme sledovali nádheru bieleho ticha. Dáte si do whisky antarktický ľad?
7. deň:
Dych vyrážajúce ľadové scenérie, množstvo tuleňov, tučniakov, vtáctva a veľrýb. Ostrov kráľa Juraja je najväčším z Južných Shetlandských ostrovov a je rajom pre rôzne druhy tučniakov, kormoránov a ďalších zvierat, vďaka čomu sa stal miestom vedeckých základní pre viaceré krajiny.
8. deň:
ANTARKTICKÝ POLOSTROV: počas plavby sa preplavíte cez najkrajšie vodné cesty na svete Neymayer a Lemaire, čo sú uzučké cesty popod ľadovce.
9. deň:
Záliv Paradise je miestom, kde Nordenskjöldova expedícia v roku 1904 postavila kamennú chatu. Dnes jej ruiny obývajú tučniaky.
10. deň:
Dve vylodenia každý deň, medzitým pozorovanie nezabudnuteľnej prírody a antarktickej fauny z kapitánskeho mostíka. Tieto dni si budete pamätať do smrti.
11. deň:
Zoznámite sa s veľrybami, s kolóniami tučniakov, možno sa aj vykúpete v studených antarktických vodách.
12. deň:
Cez Drakeov prieliv sa pomaly vraciate späť.
13. deň:
Návrat do Ushuaie. Rozlúčka so skutočným juhom a odlet domov.
14. deň:
Prílet domov. Verte, že to, čo ste zažili Vy, zažil pred Vami iba zlomok obyvateľov planéty Zem.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,64 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 7,81 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »